Прогулянка історичними вулицями та музеями міста

Цікаво ходити рідним містом та постійно відкривати для себе щось нове. Так, 18 березня 2016 року 1 група 3 курсу разом із куратором ст.. викладачем кафедри Семенко І.В відвідали площі міста, Чернівецький обласний художній музей, який розташований на Центральній площі,10.

Чернівецький обласний художній музей був заснований в 1988 році на базі колекції краєзнавчого музею і є найбільшим музеєм мистецького профілю на Буковині. Тут збережені інтер’єри в стилі модерн, які викликають щире захоплення епохою, є збірка образотворчого та декоративно - ужиткового мистецтва Буковини XVII- ХХ ст. Найбільша за чисельністю група експонатів — це твори образотворчого мистецтва: живопис, графіка, скульптура. Значними є колекції художніх тканин та писанок, творів з дерева, кераміки, металу, шкіри. Дуже цікавою, на пів - стіни, є картина, в якій зображено покарання грішників різних професій в аду.

           Кілька років тому на стіні, біля входу до музею книгарні з'явився "Пам'ятник невідомому чернівчанину". Можливо, це єдиний в світі пересувний монумент (на ніч його знімають і закривають у книгарні). Циліндр та плащ чорного кольору, а ще тростина, речі, які неначе хтось забув, прогулюючись центром міста. Відкривши маленьке вічко-дверцята у центрі композиції, кожен міг заглянути у серце чернівчанина і побачити там у дзеркалі своє відображення.

Дивлюся в дзеркало і бачу там себе.

Воно не збреше, усю правду скаже.

 Про серця біль, що довго не мине

 Та борозною зморшок різко ляже.

 І очі... Очі - чисті і сумні. В них не сховати розпач й порожнечу.

І хоч вуста й всміхаються мені,

Та по щоці сльоза - душа це плаче.

Та випадає дзеркало і вмить Геть розлітається на дріб'язкові скельця.

 

Розбилося все вщент - і не злічить, І склеїти їх більше вже не вдасться