"Вишиваний дивотвір"

22 травнястуденти 17 групи 1 курсу спеціальність «Медицина» разом із куратором Семенко І.В. до Міжнародного дня музеїв, відвідали щорічну виставку «Вишиваний дивотвір», яка розміщена в Чернівецькому художньому музеї з метою ознайомлення з історією буковинської вишиванки, традиціями вишивки та роботами, які були розміщені на ній.

Студенти були зачаровані роботами Буковинських майстринь, а також роботами представників кафедри фізіології ім.. Я.Д. Кіршенблата і пропедевтики внутрішніх хвороб БДМУ та пообіцяли в наступному році спробувати взяти участь у «Вишиваному дивотворі» у 2018.

Дуже шкода, що в музеях заборонено робити фото та розміщати всю побачену красу на сайтах та в соцмережах.

АКЦІЯ ЩОДО ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ НА СХОДІ

Упродовж 24.04−05.05. в університеті тривала благодійна акція «Підтримка українських військових» зі збору медикаментів, матеріалів для плетення маскувальних сіток, предметів побуту та ін.

В акції прийняли участь співробітники кафедри разом з кураторськими групами:

Рак О.М.

Семисюк А.М.

Лапа Г.М.

Семенко І.В.

Стегніцька Л.В.

Бронських С.В.

Бицко Н.І.

Розмай життя у барві кольорів

20 квітня 2017 року студенти 2 курсу 1 групи (спец. фармація) та студенти 1 курсу 1 групи (спец. сестр. спр.) разом з викладачем Бабій Оленою Русланівною мали нагоду побувати на відкритті персональної виставки майстра писанкарства і паперопластики Ігоря Боднара, який приїхав до Черновець з мальовничого містечка Заліщики, що на Тернопільщині, щоб поділитися своїм мистецтвом, яке наразі є невід’ємною частиною його життя. Побутова травма призвела до каліцтва правої руки. Як каже чоловік, лікарі порадили розробляти пальці. Так все і почалося ­­­­- почав виробляти квіти в техніці орігамі, а далі захопився писанкарством. Більшість великодніх яєць автор розписує у традиційній манері, але у кожен узор він старається додати власний елемент, що робить писанки унікальними. Студенти та всі бажаючі завітати слухали розповіді про митця від родичів, друзів, колег та влади міста Заліщики, які приїхали на відкриття виставки, щоб підтримати його. Також публіка мала можливість спостерігати міні-концерт, який був організований за участі талановитих жителів Заліщанщини.

Опісля студенти уважно в захопленні розглядали роботи пана Ігоря, що виконані у різних техніках. Також мали можливість поспілкуватися з майстром. Несподіваним сюрпризом для кожного був подарунок з рук майстра- це троянда виконана в техніці орігамі.

Наша релігія – це милосердя та взаємоповага

Під таким девізом пройшов захід (круглий стіл), присвячений Великодню та великоднім традиціям України. У даному культурному, міжнаціональному заході взяли участь академічні групи №6 І курс, спеціальність «Фармація магістр» із куратором Наместюк С.В. та групи №44 І курс, спеціальність «Медицина» із викладачем Запоточною Л.І., з якими майбутні фармацевти залюбки розділили традиції цього світлого свята. Із відкритими серцями та із неабиякою зацікавленістю студенти 44 групи слухали доповіді українських красунь, вбраних у  різнобарвні вишиванки. Після промови куратора групи, Наместюк С.В. про християнство, Великдень та великодні традиції зокрема, студенти 6 групи презентували майбутнім медикам іноземцям запашні пасочки та писанки. У цьому контексті, студентам було представлено фільм (англійською мовою), присвячений життю, розп’яттю та воскресінню Сина Божого. Адже мир, за який ми боремося можливий тільки в умовах взаємоповаги та чистоти душі.