BIMCO 2019

3 квітня  відбувся найбільший в Україні науковий молодіжний форум  – VІ Міжнародний медико-фармацевтичний конгрес студентів та молодих учених BIMCO 2019.

English Speaking Club обговорив феномен геніальності

Геній– термін, що має кілька значень. У римській релігії ге́ній (лат. genius — «дух») – це особистий дух чоловіка, що його захищає; вираження його особистості т його долі. Давні римляни вважали, що геній формує особистість і є супутником людини протягом цілого її життя. В сучасному розумінні геній – надзвичайно обдарована людина. Геніа́льність — це набір здібностей, який визначає появу творців, що мають історичне значення в житті суспільства, засвідчують нову епоху в розвитку культури, науки та науково-технічного прогресу.

26 березня 2019 року відбулось чергове засідання EnglishSpeakingClub, присвячене явищу геніальності. Члени клубу, студенти медичних факультетів № 1, 2, 3 та стоматологічного, презентували цікаві проекти, що розповідали про юних геніїв світу, які в різний час яскраво спалахнули і віддали свій талант задля науки, мистецтва, музики чи спорту.

Студенти-іноземці Хіа Парех та Міт Пател (48 група 1 курс) з Їндії розповіли про свого великого співвітчизника Акріта Джасвала, який свою першу операцію виконав у віці 7 років, а в 12 – став студентом медичного університету. Студент медичного факультету № 1 Бордіян Віктор, стоматологічного факультету Жирулик Юрій та Даценко Андрій, медичного факультету № 2 Брицька Марина розповіли про унікальні випадки власників IQ  200 і більше та їхні здобутки: Грегорі Сміт (IQ  200)  з США, який у свої 16 років був номінований на Нобелівську Премію Миру у боротьбі за права дітей; Кім Унг-Йонг (IQ  210) з Південної Кореї, який в свої 3 роки знав не лише корейську мову, але й японську, німецьку та англійську; Роберт Джеймс Фішер, який в 14 років став чемпіоном світу з шахів; Джек Андракі, який у 14 років винайшов дешевий та достовірний метод діагностики раку підшлункової залози на ранній стадії. Студенти переглянули презентації та відео з юними українськими геніми: Саша Путря з Полтави, яка за свої 11 років життя створила більше 2000 картин; Іван Селезньов з Миколаєва, який винайшов електронний «сонар» для незрячих людей, що попереджає їх про небезпеку при пересуванні; Валентин Фречка, який у віці 17 років отримав золото на Світовій Олімпіаді Геніїв у США у 2018 році за свій винахід виготовлення паперу з осіннього листя,що опало; та багато інших.

Але чи хотіли б ви вчитись в одній групі з генієм? Чи усі генії визнані суспільством при житті? Чому більшість з них виглядають дивакуватими? Чому генії, як правило, довго не живуть? Як допомогти генію проявити усі свої таланти? Всі ці питання жваво і неоднозначно обговорювались клубівцями.

Наступне засідання планується провести разом з кафедрою психології та філософії 23 квітня і присвятити його Всеукраїнському дню психолога.

Допомога багатодітній сім`ї.

13.03.19.Кафедра іноземних мов долучилась до університетської благодійної  акції «Допомога багатодітній сім`ї». Викладачі кафедри придбали підгузки для немовлят на суму 1000 гривень, куратор 12 групи 1 курсу, ст. викладач кафедри Бицко Н.І. разом із студентами закупили необхідні продукти та миючи засоби на суму 700 гривень.

English Speaking Club навчає спілкуванню

7 лютого відбулось чергове засідання клубу, на якому були присутні студенти 1-6 курсів, представники усіх факультетів нашого університету.

Студенти обговорювали питання правильного та доцільного використання окремих слів та виразів в англійській мові, що на перший погляд здаються однаковими та взаємозамінними, але насправді їхнє некоректне вживання може призвести до нерозуміння, неправильного трактування і навіть хибного сприйняття певної інформації. Мова йшла про синоніми (Болонна Христина та Ілащук Ольга, студентки 1 групи 2 курсу МФ № 1), фразеологічні одиниці (Хомедюк Ірина, студентка 1 групи 2 курсу МФ № 1), «хибних друзів перекладача» (Постой Дарина, Матковська Ірина, студентки 1 групи 1 курсу, стоматологічного факультету; Степан Ольга, студентка 7 групи 1 курсу МФ № 1), фразові дієслова (Руснак Діана таТюлєнєва Віалланта, 11 група 1 курсу МФ № 1) тощо.

Студенти не лише представили цікаві презентації, але й короткі тести для присутніх. Студенти МФ № 3 Джеремія Оклу, Боатег Прінс та Дейв Малав з власного досвіду поділились своїми спостереженнями стосовно інколи невдалого і навіть смішного вживання окремих слів та виразів не носіями мови. Тема клубу викликала неабияку зацікавленість та жваве обговорення як серед вітчизняних, так й іноземних студентів.