ПИТАННЯ ЛІКАРСЬКОЇ ПОМИЛКИ ОБГОВОРИЛИ НА ЗАСІДАННІENGLISH SPEAKING CLUB

Кожен останній вівторок місяця вже традиційно кафедра іноземних мов гостинно запрошує на засідання EnglishSpeakingClub. 24 квітня учасники клубу обговорювали важливу проблему в сучасній медицині – питання лікарської помилки (Medicalerror). Засідання клубу відбулось за підтримки та сприяння завідувача кафедри дитячих та інфекційних хвороб проф. Колоскової О.К. та головного куратора медичного факультету № 3 Юлії Войткевич.

Фото      Від рук лікарів люди помирають у 33 тисячі разів частіше ніж у авіакатастрофах. Такою є статистика Всесвітньої організації охорони здоров'я.У Європі кожен десятий пацієнт  - жертва лікарської помилки. В США в 2010 році від рук лікарів постраждало 180 тисяч осіб. В Канаді - 24 тисячі. Велика Британія щороку звітує про 70 тисяч жертв медицини, Німеччина визнає 100 тисяч лікарських помилок.При кожній лікарні Канади створена спеціальна комісія, яка щомісяця підбиває підсумки невдалого "лікуванню" і виплачує компенсації. У Сполучених Штатах лікарі створюють свої спілки і відраховують туди гроші. З цього спільного казана і покривають потім багатомільйонні позови постраждалих пацієнтів.В Англії розглядають навіть такі скарги пацієнтів як алергія на звичайні назальні краплі від нежитю.Але за кордоном свої помилки лікарі визнають.В Україні ж схожої статистики взагалі нема.

На початку засідання асистент кафедри дитячих та інфекційних хвороб Галина Білик ознайомила присутніх з великим міжнародним грантовим проектом ТАМЕ, активним членом якого є Буковинський державний медичний університет, чим викликала неабиякий інтерес студентів до нового і продуктивного кейс-методу у викладанні клінічних дисциплін. Члени клубу студентка 1 курсу 17 групи Ірина Лакуста, студент 5 курсу 41 групи Малав Дейв, студент 5 курсу 55 групи Ананду Крішнанрозповіли учасникам засідання про лікарські помилки, які найчастіше зустрічаються та шляхи їхнього попередження. А студентка 1 курсу 2 групи Діана Рудейчук на основі власного дослідження, проведеного серед чернівчан, розповіла присутнім про відношення пересічних громадян до медичних реформ в Україні. Члени клубу гаряче дискутували, обговорюючи різні приклади лікарських помилок, пов’язаних з неправильним прописуванням ліків, недообстеженням пацієнтів, неправильним проведенням дифдіагностики тощо.

Наступне засідання клубу відбудеться 22 травня 2018 року. Студенти обговорюватимуть питання традиційної та нетрадиційної медицини.

BIMCO 2018

4 квітня 2018 року на кафедрі іноземних мов відбулося секційне засідання “Medicine and Physiology”, “Medical reforms in Ukraine and  the World” в рамках V Міжнародного медико-фармацевтичного  конгресу студентів і молодих учених BIMCO 2018

Інформаційний семінар

В перший день весни на кафедрі іноземних мов викладач Томашевська Агнесса Юріївна разом з громадською організацією в рамках проекту «Навчайся та подорожуй» ГО ІТТА (Ініціатива. Толерантність. Технології. Арт) провели інформаційну зустріч зі студентами Буковинського державного медичного університету. Протягом воршопу, запрошений тренер і фасилітатор Кутиніна Ольга розповіла учасникам про неформальну освіту, міжнародні програми молодіжних обмінів для студентів медичних ВНЗ, волонтерства та інші можливості розвитку для молоді. Учасники ділились своїм досвідом участі в молодіжних проектах в Україні та закордоном, важливість неформальної освіти для молоді. Наші студенти протягом зустрічі навчилися як правильно писати резюме та успішні мотиваційні листи.

Інформацію підготувала Томашевска А.Ю.

Акція на театральній площі: «Мир. Злагода. Свобода»

21 листопада, у день святого Архистратига Михайла, вся Україна відзначає День Гідності та Свободи.  Викладачі кафедри іноземних мов Томашевська А. Ю. та Лехкун Г. В. разом зі студентами І-ІІ курсів (24/II, 2/I, 4/I) організували та взяли участь у патріотичному флешмобі «Мир. Злагода. Свобода», довівши свій патріотичний дух та бажання бутигідними громадянами України.

…Людська ріка в революційнім вирі
Змела стіну обману і підлот.
Хай сплине час, і в злагоді і в мирі
Ще буде гідно жити цей народ!

Інформацію підготувала: викл.  А. Ю. Томашевська