Міжнародна діяльність

Літня практика студентів-медиків у Франції

Упродовж липня четверо студентів Буковинського державного медичного університету пройшли літню практику в Університетському Госпітальному Центрі м.Монпельє (Франція). Також у межах стажування студенти відвідали лікарню Сан Пао у м. Барселона (Іспанія).

Співпраця між Буковинським державним медичним університетом та Університетом Монпельє була започаткована за ініціативою Олександра Рака (Україна) та Домініка Ларейя (Франція) ще на початку 2000-х років. У липні 2011 року, за сприянням ректора БДМУ професора Тараса Бойчука, завідувача кафедри іноземних мов, Президента франко-української організації “Друзі” Олександра Рака та президента Університету Монпельє – Філіпа Оже була підписана угода про університетську співпрацю.

Студенти-стажери глибоко вдячні організаторам з боку свого Alma Mater та французькій стороні (зав. відділення гастро-ентерології та трансплантології професору Пьєру Блану та професору Домініку Ларейю) за надану можливість набути новий практичний досвід, враження та натхнення, яке використовуватимуть для розвитку вітчизняної медицини.

Довідково. Місто Монпельє розташоване на півні Франції. “Студентське місто” – друга назва, яка міцно закріпилась за ним, адже кожен 5-ий житель – студент. В Університеті Монпельє навчаються близько 60 тисяч студентів. Медичний факультет даного університету є найстарішим у західному світі із нині існуючих та був заснований у 1220 році Папою римським Миколою ІV. На даному факультеті навчались такі відомі люди, як: Арно де Вільньов, Франсуа Рабле, Мішель де Нотрдам (Нострадамус), видатні лікарі Поль-Жозеф Бартез і Франсуа де Лапейроні. На даний момент університет являється одним із центрів європейської медицини, тут досягнуті значні успіхи у галузі людської генетики та інших суміжних галузях.

Угода з університетом м. Монпельє

У жовтні місяці зусиллями та прагненням завідувача кафедри іноземних мов О.М. Рака була підписана угода між медичним факультетом університету міста Монпельє та медичними факультетами №1 та №2 Буковинського державного медичного університету.

Угода

Університет Монпельє - один із найстаріших університетів у Франції, розташований в Монпельє. Розділений на 3 самостійних університета.
Університет Монпельє І зберіг більшість традиційних факультетів, і  займає більшу частину старих будівель університета (більшість з них являються пам'ятниками архітектури) в центрі Монпельє.

Університет включає 7 факультетів (точніше науково-освітніх об'єднань): медичний, юридичний, фармацевтичний, фізичної культури та спорту, економічних наук, стоматологічний, економічний і соціального правління та 2 інститута.

У склад університетів Монпельє входять три великих музеї (анатомічний,«Атжер», фармацевтичний), найстаріший у Франції ботанічний сад, медичний факультет включає також одну з найбільших університетських бібліотек держави - в бібліотеці зберігаються 100 тис. томів, виданих до 1810 та 900 рукописів.

Медичний факультет був заснований у 1220 році кардиналом Конрадом, в 1242 були засновані факультети (школи) права та мистецтв. В 1289 на базі цих факультетів був утворений університет.

У 1968 році університет Монпелье був розділений на три незалежних університета.

У 2005 році в університеті навчалось 107 тис. студентів. (населення міста Монпельє - 265 тис.)