Гостинні Чернівці (екскурсія друга)

2.11.18студенти 1 курсу 48 групи разом із куратором кафедри Семенко І.В. продовжили знайомство із нашим мальовничим містом. Цього разу вони відвідали колишню Турецьку площу. На площі, неподалік Турецької криниці протягом декількох століть стояв православний Храм Успіння Марії, після його перенесення площа отримала назву "площі Пресвятої Марії". Місце, де стояла церква, використовували для освячення води на Водохреще.

Турецька криниця— найстаріше в місті водне джерело, історична пам’ятка, що збереглася з часів входження Буковини до Османської імперії. З криницею пов’язана романтична легенда про кохання турецького паші до простої української дівчини. Коли турецький паша запропонував дівчині одружитись з ним, вона погодилась, але коли він приїхав до неї, щоб відсвяткувати весілля, то побачив, що вона зникла. Після довгих пошуків дівчину знайшли у криниці. «Краще мертвою бути, ніж дружиною завойовника», були її останні слова. З давніх часів тут були міські лазні. А в доавстрійський період на цій площі ярмаркували. І в наші дні, під час святкування Дня міста на площі проводяться щорічні ярмарки, на яких мешканці та гості мають можливість купити різноманітні вироби українських майстрів. Нині вона відновлена, набрала вишуканого вигляду з фонтанною чашею в центрі, оригінальним квітковим годинником на схилі.