Виховна робота

Гостинні Чернівці (екскурсія друга)

2.11.18студенти 1 курсу 48 групи разом із куратором кафедри Семенко І.В. продовжили знайомство із нашим мальовничим містом. Цього разу вони відвідали колишню Турецьку площу. На площі, неподалік Турецької криниці протягом декількох століть стояв православний Храм Успіння Марії, після його перенесення площа отримала назву "площі Пресвятої Марії". Місце, де стояла церква, використовували для освячення води на Водохреще.

Турецька криниця— найстаріше в місті водне джерело, історична пам’ятка, що збереглася з часів входження Буковини до Османської імперії. З криницею пов’язана романтична легенда про кохання турецького паші до простої української дівчини. Коли турецький паша запропонував дівчині одружитись з ним, вона погодилась, але коли він приїхав до неї, щоб відсвяткувати весілля, то побачив, що вона зникла. Після довгих пошуків дівчину знайшли у криниці. «Краще мертвою бути, ніж дружиною завойовника», були її останні слова. З давніх часів тут були міські лазні. А в доавстрійський період на цій площі ярмаркували. І в наші дні, під час святкування Дня міста на площі проводяться щорічні ярмарки, на яких мешканці та гості мають можливість купити різноманітні вироби українських майстрів. Нині вона відновлена, набрала вишуканого вигляду з фонтанною чашею в центрі, оригінальним квітковим годинником на схилі.

   

Гостинні Чернівці

19.10.18 р.  студенти 1 курсу 48 групи разом із куратором кафедри Семенко І.В. розпочали знайомство ізчарівним містом Чернівці.Місто Чернівці невеличке, але за одну екскурсію неможливо розповісти 600 річну історію його заснування та оцінити всі архітектурні споруди. Першу екскурсію студенти групи почали із розповіді куратора

про Театральну площу, відвідали Центральну площу, де

Дахи багатокутні,
Будинки кольорові.
Поліетнічне місто,
І люди в нім чудові.

прогулялись вулицею Ольги Кобилянськоїстуденти побачили:

Майстерню шоколаду,
Кав’ярні, бутіки,
Європи свіжий подих,
Архітектурний шик.

Троянди на бруківці
І кава у руці…
Гостинні, незабутні,
Кохані Чернівці!

Наступного разу студентів чекають інші цікаві відкриття. Нехай це буде сюрпризом для них.  

   

КАФЕДРА ІНОЗЕМНИХ МОВ ОРГАНІЗУВАЛА БЛАГОДІЙНУ АКЦІЮ ДО ДНЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ У ШКОЛІ-ІНТЕРНАТ №2 ДЛЯ ДІТЕЙ ЗІ ЗНИЖЕНИМ СЛУХОМ

«ЖИВЕ ЛИШ ТОЙ, ХТО НЕ ЖИВЕ ДЛЯ СЕБЕ, ХТО ДЛЯ ДІТЕЙ ВИБОРЮЄ ЖИТТЯПід таким гаслом 19 грудня 2017 року з ініціативи кафедри іноземних мов та кафедри соціальної медицини та ООЗ (зав. кафедри О.М. Рака, зав. кафедри М.І. Грицюк, викладачів-кураторів: Н.І. Бицко, А.М.Семисюк, Г.М.Лапи, І.Є.Томко,  А.Ю. Томашевської, Ж.А.Чорненької, Л.І. Власик  було організовано благодійну акцію до Дня святого Миколая  у Чернівецькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернат №2 для дітей зі зниженим слухом. У  проведенні заходу взяли участь студенти медичного ф-ту №1 та №2, спеціальності «Медицина» групи: №1/І курс,  №3/І курс, № 4/ І курс, №10/ І курс; №11/І курс, №24/І курс, які подарували дітям різноманітні цікаві іграшки для обладнання ігрових кімнат у школі.

Вже традиційно студенти і викладачі університету стають свідками прекрасно організованого святкування дня святого Миколая: чудові творчі виступи дітей, вірші із сурдоперекладом, танцювальні композиції  та ін.

Діти і педагоги школи-інтернату щиро подякували студентам і викладачам БДМУ за подарунки і оплески. Гарні слова вдячності гості почули від директора школи Н.В. Ткачук,  старшого викладача БДМУ Н.І. Бицко.

Кожен студент поніс у серці частинку теплоти дітей, які на жаль обмежені чути прекрасні звуки життя, але талановиті і обдаровані.

Благослови їх, святий Миколай!

   

«Екскурсія у ЧНУ імені Юрія Федьковича»

19.10.17, група №46 медичного факультету №3 разом із куратором Наместюк С. В. відвідали резиденцію ЧНУ імені Юрія Федьковича, у рамках виховного заходу «Знайомство із культурною спадщиною м. Чернівці».

Відбулася екскурсія парком ЧНУ, також студенти-іноземці мали можливість відвідати Церкву Трьох Святих, де із задоволенням ознайомилися із християнською культурою та послухали церковні співи.

 

   

Більше статтей...