Свято індійського танцю в дитячій установі «Паросток»

Діти — це безмежна щирість та відвертість, сонячні посмішки та приємні клопоти. Вони –  наш найцінніший скарб, наше сьогодення та майбутнє.

Міжнародний день дітей вважається найстарішим із свят, які присвячені дітям. Ще в 1925 році на конференції, яка проводилася в Женеві і розглядала питання дитинства у всьому світі, було прийнято рішення про заснування цього свята. А в 1949 році в Парижі був підписаний Указ про його офіційній установі.

Як в нашій країні традиційно дітей вітають з їх найвеселішим та найщасливішим днем в самий перший день літа  -   1 червня, так і на кафедрі іноземних мов стало доброю традицією готувати подарунки для вихованців дитячої дошкільної установи «Паросток» з вадами зору.  Доцентом кафедри Телеки М.М. та ст. викл. Семенко І.В. були придбані м’ячики, кеглі, тенісні ракетки та багато цікавих розвиваючих ігор. Студенти 48 групи 1 курсу та студенти 22 групи 2 курсу підготували вихованцям багато розважальних ігор, пісень, а що саме цікаве, організували змагання на кращого виконавця індійських національних танців. Як студенти, так і вихованці закладу насолоджувались святом та підготованими для них забавами, намагаючись спілкуватись без допомоги перекладача.

Самим сумним було розтавання, тому що, вихованцям закладу необхідно було іти на сніданок, а студентам – приступати до занять та складання модульних контролів.

Святкуємо Миколая!

19 грудня – День Святого Миколая.Ц найбажаніший день у році для всіх українських дітлахів. Напередодні цього свята діти пишуть листи із побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку, або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров’я собі і своїм батькам. Святий Миколай принесе чемним діткам подарунок, а нечемним прутик.

Студенти 48 групи 1 курсу не очікували, що 19 грудня до них завітає український святий та принесе подарунок у вигляді української книжки – казки з завданням прочитати її до кінця навчального року.

Намасте, Індія!

12 грудня 2018року студенти 48 групи медичного факультету №3 відвідали фотовиставку доцента кафедри сімейної медицини, кандидата медичних наук Петринич Оксани Анатоліївни «Намасте Індія!» Всі фото були зроблені у січні 2018 року. До світлин входили такі міста як: Делі, Рохтак, Агра, Джайпур, Удайпур, Маунт –Абу, Амрітсар, Батінда, Мумбаї, села штату Харяна, кордон Індії з Пакистаном. Автор зробила акцент на повсякденне життя простих людей. На багатьох фото зображені звичайні люди, маленькі діти із чарівними посмішками та виразними очима. Як відомо, очі – це дзеркало душі. В очах відображаються особливості характеру, минулий досвід, внутрішні переживання, настрій, душевні якості. Студенти відчули настрій людей на фотографіях та автора виставки і були вдячні Оксані Анатоліївні за можливість перенестись думками до своєї країни цього холодного зимового вечора.

Гостинні Чернівці (екскурсія друга)

2.11.18студенти 1 курсу 48 групи разом із куратором кафедри Семенко І.В. продовжили знайомство із нашим мальовничим містом. Цього разу вони відвідали колишню Турецьку площу. На площі, неподалік Турецької криниці протягом декількох століть стояв православний Храм Успіння Марії, після його перенесення площа отримала назву "площі Пресвятої Марії". Місце, де стояла церква, використовували для освячення води на Водохреще.

Турецька криниця— найстаріше в місті водне джерело, історична пам’ятка, що збереглася з часів входження Буковини до Османської імперії. З криницею пов’язана романтична легенда про кохання турецького паші до простої української дівчини. Коли турецький паша запропонував дівчині одружитись з ним, вона погодилась, але коли він приїхав до неї, щоб відсвяткувати весілля, то побачив, що вона зникла. Після довгих пошуків дівчину знайшли у криниці. «Краще мертвою бути, ніж дружиною завойовника», були її останні слова. З давніх часів тут були міські лазні. А в доавстрійський період на цій площі ярмаркували. І в наші дні, під час святкування Дня міста на площі проводяться щорічні ярмарки, на яких мешканці та гості мають можливість купити різноманітні вироби українських майстрів. Нині вона відновлена, набрала вишуканого вигляду з фонтанною чашею в центрі, оригінальним квітковим годинником на схилі.