Синиця Валентина Григорівна

Доцент кафедри іноземних мов, кандидат філологічних наук

Працюю в Буковинському державному університеті з 1972 р., викладаю латинську мову і основи медичної/фармацевтичної термінології на всіх факультетах.
У 1985 р. захистила кандидатську дисертацію на тему “Латинские номены с именным суффиксом – tio/sio”.
Відповідаю за організацію навчального процесу та методичне забезпечення занять з курсу “латинська мова і основи медичної/фармацевтичної термінології”. Упродовж усіх років роботи на кафедрі є відповідальним виконавцем планових комплексних науково-дослідних робіт, що виконуються на кафедрі.
Активна у громадському житті кафедри й університету: член Вченої ради медичного факультету №2, член предметної методичної комісії з з суспільних та гуманітарних дисциплін, член Координаційної ради з гуманітарних питань та виховання, голова Ради кураторів.
За добросовісну працю і активну громадянську позицію неодноразово нагороджувалась подяками і грамотами по університету; у 2006 році отримала Подяку від міського голови.
Основний напрямок наукової діяльності – дослідження питань виникнення та розвитку латинської медичної термінології.
Автор 60 наукових та навчально-методичних статей і тез, у тому числі – 8-и навчальних посібників (із них три – одноосібні), 2-х словників.
Люблю читати детективну літературу, оскільки, на мій погляд, це сприяє розвитку логічного мислення.
Улюблені телевізійні шоу “Україна має талант”, “Х-фактор”, тому що викликають почуття гордості за свою країну.
Улюблений поет – Тарас Шевченко. Улюблений співак – Філіп Кіркоров.
Улюблений вірш – “Жди меня” К. Симонова.
У вільний від роботи час захоплююся перекладом латинських текстів античних авторів, які збереглися до наших днів (Касія Фелікса, Целія Авреліана, Плінія Старшого).